• info@erkerehberlik.com
  • 0530 395 50 71

Başarılı Bir Öğrenci Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Etkili bir öğrenci olmanın anahtarı, daha zeki değil, daha akıllıca çalışmayı öğrenmektir. Eğitiminde ilerledikçe bu daha da gerçek oluyor. Günde bir ya da iki gün çalışmanın, lise boyunca başarılı notlarla yetişmesi yeterlidir, ancak kolej geldiğinde, nasıl çalışacağınızı bilmiyorsanız, tüm okumanızı almak için yeterli saat yoktur. daha akıllı. Bazı öğrenciler okulu en az çabayla esnetebilse de, bu istisnadır. Başarılı öğrencilerin büyük çoğunluğu, etkili çalışma alışkanlıkları geliştirip uygulayarak başarılarına ulaşır. Aşağıdakiler, oldukça başarılı öğrenciler tarafından kullanılan ilk 10 çalışma alışkanlığıdır. Eğer başarılı bir öğrenci olmak istiyorsanız, cesaretiniz kırılmasın, pes etmeyin, aşağıdaki çalışma alışkanlıklarının her birini geliştirmek için çalışın ve notlarınızın arttığını, bilginizin arttığını ve yeteneklerinizi öğrenin.

Stres Öğrencileri Nasıl Etkiler Ve Bununla İlgili Ne Yapmalı

Hayatta stres kaçınılmazdır. Herkes dahil, öğrenciler, çeşitli şekillerde stres yaşarlar. Stresin öğrencinin performansını nasıl etkilediğini ortaya koymak için yapılan çalışmalar inandırıcı bir şekilde, düşük stres seviyelerinin kısa süreli konsantrasyonları artırabilirken, çok fazla stresin öğrencileri olumsuz yönde etkilediğini göstermiştir. Konsantrasyon yeteneğinizi etkiler, uyku bozukluklarına neden olur ve depresyona neden olur. Stres çok gerçektir ve ülkedeki öğrenciler üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Stresin öğrencileri nasıl etkilediğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Çocuğunuzu Öğrenmeye Motive Etmenin 12 Stratejisi

Çoğu iyi öğrenci iyi öğrenici doğmaz. Evet, bireysel kişilik, çocuğun öğrenmeye istekli olması ve okula gitme ve eğitim söz konusu olduğunda genel eğilimleri üzerinde büyük bir rol oynar, ancak bir noktada iyi öğrenenlerin çoğu iyi öğrenici olmak zorundaydı. Daha da önemlisi, temel yeteneğe sahip olan ve doğru motivasyonu alan her öğrenci iyi bir öğrenici olabilir. Öğretmenlerin ve velilerin gelişmekte olan öğrencilere geldiğinde yapabilecekleri en büyük hatalardan biri ve iyi öğrenen çocuklar, öğrenmeyi sınıfa sınırlamaktır. Sınıf birincil öğretim kaynağı olacak olsa da, entelektüel, sosyal ve akademik büyüme sınıfın duvarlarının dışına yayılmalıdır – eğer bir çocuğun öğrenme arzusunu ve yeteneğini gerçekten arttırmak istiyorsanız. Aşağıdakiler çocuğunuzu öğrenmeye motive edecek kanıtlanmış ipuçları ve stratejilerdir. Bunları doğru uygulayın; çocuğunuzun veya öğrencinin öğrenme sevincini keşfettiğini göreceksiniz.

Sınav Kaygısı Nedir? Ve Neler Yapmalıyız!

Yaklaşan bir sınav herhangi bir öğrenci için stresli bir zaman olabilir. Birçok öğrenci sınavlardan önce ve sınav sırasında bir miktar stres ve endişe yaşamaktadır. Bununla birlikte, Sınav kaygısı daha şiddetlidir ve aslında öğrenmeyi bozabilir ve Sınav performansını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle, çocuğunuzdaki Sınav kaygısını nasıl tanımlayacağınızı bilmek önemlidir, böylece onunla nasıl başa çıkabileceğini öğrenebilir. Sınav kaygısı ve öğrencileri nasıl etkileyebileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

ÇOCUKLAR İÇİN VERİMLİ DERS ÇALIŞMA ORTAMI NASIL OLUŞTURULUR?

Ders çalışma ortamı çocuğun tüm dikkatini kolaylıkla toplayabileceği, motivasyonunu artırabileceği, dikkatinin dağılmasına sebep olacak unsurların bulunmadığı, rahatlıkla dinlenip, keyif alarak kendini derse verdiği ortamlardır. Uygun şartlarda hazırlanmış bir ders çalışma ortamı öğrenciyi başarıya ulaştıracak ilk adımlardan biridir.

Bilgisayar Bağımlılığı

Bilgisayar Bağımlılığı; çocuklar ve gençler, her geçen gün ekran karşısında daha fazla zaman geçiriyorlar. Birçoğu bağımlılık sınıra gelmiş durumdadır. Anne-babaların çocukta bilgisayar bağımlılığı konusunda daha deneyimli ve gözlemci olmaları gerekmektedir.

Sınavda Yapılan Basit Hatalar ve Nedenleri

Sınavda Yapılan Basit Hatalar ve Nedenleri, Sınavda Yapılan Basit Hatalar ve Nedenleri; Öğrenciler LGS, YKS, deneme sınavlar, yazılı sınavları derken onlarca sınava giriyorlar. Sınavlarda başarılı olmak için saatlerce ders çalışıp, binlerce soru çözüyorlar. Sınava çok çalışmalarına rağmen çok basit soruları yanlış yapabiliyorlar ve basit hatalar yapıyorlar. Özellikle son yıllarda öğrenciler, sınavlarda basit hatalardan ve doğru yapabilecekleri kolay soruları yanlış yapmaktan yakınıyorlar. Tabi ki bu basit hatalar onlar ve aileleri adına gerçekten üzücü bir durum. O kadar emek verip, çalıştıktan sonra yaşanan bu durum oldukça can sıkıcı. Bu yazımda, en sık yapılan hatalara, hataların nedenine değineceğim ve bazı önerilerim olacak.